SU LECH w Kołobrzegu, Kołobrzeg
marina-port-jachtowy-kolobrzeg
Przyjazd
Wyjazd

Atrakcje w Kołobrzegu

  1. Strona główna
  2. O Nas
  3. Atrakcje w Kołobrzegu

LATARNIA MORSKA

W 1666 roku wykorzystywano po raz pierwszy wieżyczkę budynku zarządu portu do zapalania światła do celów nawigacyjnych.. Światło zapalano okazjonalnie w czasie zawijania statków do portu. Dzisiejsza latarnia jest zbudowana w całości po 1945 roku i jest jedną z najczęściej odwiedzanych latarni w Polsce, będąc jednocześnie znakiem rozpoznawczym Kołobrzegu. Latarnia Morska znajduje się 7 minut / 17,7 km od Sanatorium Lech.

MOLO

Molo integralna część Kołobrzegu, doskonałe miejsce na zdjęcie na Facebooka oraz romantyczny spacer nad falami morskimi. Po kompleksowym remoncie spektakularnie podświetlone liczy 220 metrów długości, 4,5 metra wysokości i aż 9 metrów szerokości. Molo znajduje się 5 minut / 1,3 km od Sanatorium Lech, Kołobrzeg, Bulwar Jana Szymańskiego.

MUZEUM ORĘŻA POLSKIEGO W KOŁOBRZEGU

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Przebogate zbiory obejmujące zakresem początki państwa Polskiego do czasów "Zimnej Wojny". Muzeum posiada 4 oddziały na terenie Gminy Kołobrzeg: Muzeum Miasta Kołobrzeg, Muzeum Oręża Polskiego, Kołobrzeski Skansen Morski, Muzeum Zimnej wojny Podborsko 3001. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu znajduje się 8 minut / 2,2 km od Sanatorium Lech.

BAZYLIKA KATEDRALNA

Bazylika wybudowana w XIV wieku. Wielokrotnie zniszczony przez działania militarne. Kościół bogaty w zabytki sztuki. Istnieje możliwość wjazdu na taras widokowy bazyliki i podziwiania panoramy miasta. Bazylika Katedralna znajduje się 8 minut / 1,9 km.

ŹRÓDŁO SOLANKOWE 

SOLANKOWE Źródło solankowe. Dobrodziejstwo miejscowej solanki znane jest od VII wieku. Kołobrzeg w swym herbie posiada szczypce warzelnicze używane podczas odparowywania solanki wczasach średniowiecza. Obok handlu i rybołówstwa, solanka była głównym źródłem bogactwa w średniowiecznym Kołobrzegu. Stężenie soli 6% bardzo bogate w mikroelementy i żelazo. Nie zalecamy pić na umór. Źródło solanki znajduje się 4 minuty / 1,3 km. 

RATUSZ

Neogotycki Ratusz w Kołobrzegu został zbudowany w latach 1829-1832, wg projektu architekta Karla Friedricha Schinkla przez Ernst Friedrich hodowli (budowniczego katedry w Kolonii). Na kolumnie na tyłach ratusza znajduje się głowa Adebara, przedstawiająca głowę straconego buntownika Jakoba Adebara. Legenda głosi, ze głaskanie głowy Adebarka spełnia życzenia i gwarantuje możliwość powrotu do Kolbergu. Ratusz znajduje się 9 minut / 2,0 km, Kołobrzeg, ul. Armii Krajowej 12. 

PLAŻA NATURYSTÓW

Plaża Naturystów zlokalizowana między Dźwirzynem a Grzybowem, liczy około 1 km długości. Plaża usankcjonowana przez prawo zwyczajowe, funkcjonuje od 20 lat. Plaża Naturystów znajduje się w odległości 10 km, trasa rowerowa, 33 min, od Sanatorium Lech, kierunek Grzybowo.

FESTIWAL MUZYKI SUNRISE

Największy festiwal muzyki elektronicznej w Polsce. Corocznie na festiwalu zachodzącego słońca pojawiają się największe gwiazdy, które prezentują swoje najpopularniejsze hity. Kołobrzeg - Podczele - lotnisko.

Nasze pokoje

Pokój jednoosobowy
od 162 /noc
od 162 /noc

Wygodne i słoneczne pokoje z balkonem.

Szczegóły pokoju

Pokój jednoosobowy

  • Metraż: 15m2
  • Maks osób: 1
Pokój dwuosobowy
od 290 /noc
od 290 /noc

Wygodne i słoneczne pokoje z balkonem.

Szczegóły pokoju

Pokój dwuosobowy

  • Metraż: 15m2
  • Maks osób: 2
Apartament
od 382 /noc
od 382 /noc

komfortowy, przestrzenny apartament, sypialnią i pokójem gościnnym, aneks kuchenny, łazienka z natryskiem

Szczegóły pokoju

Apartament

  • Metraż: 37m2
  • Maks osób: 2
Pokaż wszystkie

ul. Korzeniowskiego 1
78-100 Kołobrzeg, Polska

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z naszymi promocjami i ofertami specjalnymi.

Wybierz najkorzystniejszy pakiet i zrelaksuj się nad morzem.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij